Our specialist's review

By Marie K.

Marie K.

The wet food for cats is important for their hydration. Please remember for cat to maintain healthy urinary system it is crucial to have access to clean and fresh water every day. Wet cat food is recommended to supplement dry food but of course there are some exceptions - if cat is old, sick, etc.


Gourmet Diamond

Forget the old unattractive cat food now Gourmet offers real pieces that smells and tastes great. You cat will love it.

Dog food offers

Pack 24 Gourmet Diamant filett With Turkey

Gourmet DiamondForget the old unattractive cat food now Gourmet offers real pieces that smells and tastes great. You cat will love it. Delicate recipes that will tickle every cat and offer you an irresistible taste experience every day. Fine fillets ...

Weight

Order 2 units, don't run out of it

Make your pet happy with one of these products!

Customers who have seen this product have also purchased..

Features Pack 24 Gourmet Diamant filett With Turkey

  • Reference3222270135511
  • Weight85 gr
  • Product RangeGourmet Diamant
  • BrandGourmet
  • AgeAdult
  • FlavorTurkey
  • FormatCan
  • ManufacturerGourmet,ES 13078,Nestle España, S.A Calle Clara Campoamor 2 - 8950, Esplugues De Llobregat

Description Pack 24 Gourmet Diamant filett With Turkey

Gourmet Diamant Zapomeňte na staré neatraktivní kočky nyní Gourmet nabízí skutečné kousky, které se vůní a chutí skvěle. Ty kočka bude milovat. Masové recepty, které budou lechtat každou kočku a nabízejí vám neodolatelný chuťový zážitek každý den. Jemné filety s masem nebo rybami jsou jemně vařené ve vlastním pikantní omáčkou potěšit své rafinované palate.The mokré krmivo pro kočky je důležitý pro jejich hydrataci. Mějte na paměti, pro kočky k udržení zdravého močového systému je nezbytné mít přístup k čisté a čerstvé vody každý den. Mokré krmivo je vhodné doplnit suché krmivo, ale samozřejmě existují výjimky - pokud kočka je starý, nemocný, atd. Složení tuňák a krevety v rosolu: ryby a výrobky z ryb (54,5% tuňáka), měkkýšů a krabů (5% garnáty .) filety z lososa ve šťávě: ryby (min. 45% losos), kousky - hovězí maso v lahodné omáčce:. maso a deriváty živočišného (min. 4% hovězího masa), rostlinné bílkovinné extrakty, ryby, minerální látky, sugar.Diced Turecko v lahodné omáčce: maso a živočišné deriváty (min. 4% krůtí), rostlinné bílkovinné extrakty, ryby, minerals.Additives: z tuňáka a krevety v rosolu: vitamin E (30 mg / kg) filety z lososa ve šťávě:. vitamin E (190 mg . / kg) kousky - hovězí v lahodné omáčce: Vitamin A (1110 IU / kg), vitamín D3 (140 IU / kg), vitamín E (10 mg / kg), měď [jako síran měďnatý] (0,62 mg / kg .) kostičky krůtí v lahodné omáčce: Vitamin A (1110 IU / kg), vitamín D3 (140 IU / kg), vitamín E (10 mg / kg), měď [jako síran měďnatý] (0,62 mg / kg).

Customer Reviews Pack 24 Gourmet Diamant filett With Turkey

5 Stars | 1 Reviews
5 Stars
100%
4 Stars
0%
3 Stars
0%
2 Stars
0%
1 Stars
0%
By
in

Mes chats adorent. Je suis contente de trouver ce produit sur Miscota, bien qu'assez cher, car le fabriquant m'a dit avoir cessé ce produit.